FEDS: Nabór projektów dotyczących edukacji ekologicznej do 4 czerwca 2024

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów przeprowadzany w sposób konkurencyjny ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 8 Fundusze Europejskie dla edukacji na Dolnym Śląsku, Działania 8.1 Dostęp do edukacji

Pomoc finansową z funduszy europejskich można otrzymać na wszelkiego typu działania związane z edukacją ekologiczną, czyli np. na kształtowanie postaw proekologicznych, realizację eksperymentów przyrodniczych czy  organizację zajęć dla dzieci, uczniów i kadry pedagogicznej. W tym ostatnim przypadku dodatkowo premiowana będzie poruszana podczas zajęć tematyka, czyli: zrównoważony rozwój, bioróżnorodność, transport niskoemisyjny, odnawialne źródła energii, gospodarowanie wodą, zmiany klimatu, ochrona powietrza czy gospodarka odpadami. Jeśli pomysłodawca uwzględni co najmniej trzy obszary spośród wymienionych, uzyska dodatkowe punkty.

Wnioski o dofinansowanie można złożyć od 7 maja do 4 czerwca 2024 r.

Kontakt w Dziale Projektów:

- Emilia Giergielewicz, tel. 37 09

- Michał Olchowski, tel. 47 72