H2020: Działania MSCA: nowy konkurs na Innovative Training Networks, nabór trwa do 17 stycznia 2018

Data: 20.10.2017 Kategoria: konkursy/nabory wniosków

Ogłoszony został nowy konkurs na Innowacyjne Sieci Szkoleniowe w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie w programie Horyzont 2020. Konkurs adresowany jest do międzynarodowych konsorcjów zainteresowanych szkoleniem początkujących naukowców z całego świata, w tym doktorantów. Termin zamknięcia konkursu: 17 stycznia 2018 r.

Projekty ITN mogą dotyczyć każdej dziedziny wiedzy i tematyki zaproponowanej przez wnioskodawców, przy czym wysoko cenione są projekty inter- i wielodyscyplinarne. Ich podstawą jest opracowanie przez międzynarodowe konsorcjum wspólnego programu badawczo-szkoleniowego dla grupy początkujących naukowców rekrutowanych z całego świata. Powinien być on oparty na zasadach UE dot. innowacyjnego szkolenia doktorantów. Program składa się z indywidualnych projektów badawczych realizowanych przez naukowców w poszczególnych instytucjach oraz różnorodnego, ale spójnego programu szkoleniowego, tak w obszarze badawczym projektu, jak i z zakresu dodatkowych umiejętności potrzebnych na rynku pracy (np. przedsiębiorczość, zarządzanie projektem czy zespołem, etyka, prawa własności intelektualnej, pisanie projektów i prac naukowych). Program powinien być uzupełniony o możliwości udziału naukowców w konferencjach, warsztatach, spotkaniach projektowych oraz o ich zaangażowanie w popularyzację nauki i rozpowszechnianie wyników osiągniętych w czasie realizacji grantu.