Dział Projektów

O projekcie

logotypy_biotechnan1.png

BioTechNan – Program Interdyscyplinarnych Środowiskowych Studiów Doktoranckich KNOW z obszaru Biotechnologii i Nanotechnologii

Politechnika Wrocławska w partnerstwie z Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetem Wrocławskim oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu realizuje projekt pn. „BioTechNan – Program Interdyscyplinarnych Środowiskowych Studiów Doktoranckich KNOW z obszaru Biotechnologii i Nanotechnologii”.

Celem głównym projektu jest zwiększenie do września 2023 r. jakości i efektywności kształcenia na studiach doktoranckich realizowanych z zakresu Biotechnologii i Nanotechnologii na Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk poprzez utworzenie i realizację nowych Środowiskowych Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w ramach partnerstwa KNOW, skierowanych do 30 doktorantów.

Studia będą prowadzone w jednostkach posiadających prestiżowy status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego („KNOW”) w dziedzinach Nauk Biologicznych, Nauk Rolniczych i Nauk o Ziemi nadany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Grupą docelową jest 30 doktorantów, którzy odbędą pełny 4-letni cykl kształcenia na stacjonarnych środowiskowych studiach doktoranckich w zakresie bio- i nanotechnologii.

Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 30 doktorantów według następującego podziału miejsc:

  • Politechnika Wrocławska, Wydział Chemiczny – 15 doktorantów;
  • Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk - 5 doktorantów;
  • Uniwersytet Wrocławski:
    - Wydział Biotechnologii - 5 doktorantów,
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu:
    - Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt - 2 doktorantów,
    - Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności - 2 doktorantów,
    - Wydział Medycyny Weterynaryjnej - 1 doktorant.

Dla każdego doktoranta zostanie opracowany Indywidualny Program Badawczy (łącznie 30 Indywidualnych Programów Badawczych). 27 doktorantów będzie uczestniczyć w dofinansowanych stażach naukowych za granicą. W wyniku realizacji projektu 19 doktorantów obroni pracę doktorską i uzyska stopień naukowy doktora. 100% rozpraw doktorskich będzie mieć charakter interdyscyplinarny.

Okres realizacji projektu: 1 kwietnia 2018 r. – 31 grudnia 2023 r.

Całkowita wartość projektu: 3 948 852,75 zł

Wartość dofinansowania ze środków europejskich: 3 328 093,10 zł

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 3.2 Studia doktoranckie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

pasek_z_logo_partnerow_kolor.png

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję