Rekrutacja uzupełniająca

Data: 30.07.2018

Trwa rekrutacja uzupełniająca w ramach Projektu na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (W11) oraz na Wydziale Matematyki (W13).

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem projektu i przystąpienia do procesu rekrutacji na interdyscyplinarne studia doktoranckie "InterDok".

Warunki przyjęcia na studia doktoranckie oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie dla doktorantów, ponadto osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapoznanie się z kryteriami rekrutacji do projektu oraz złożenie projektowego formularza zgłoszeniowego.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się kandydaci z Polski oraz z zagranicy.

Zgłoszenia wraz z dokumentami pobranymi ze strony internetowej należy składać do dnia 10.09.2018 r. w godz. 8:00 - 15:00 w Dziale Nauczania, bud. A-1 pok. 153.

Wymagania stawiane kandydatom:
- ukończenie studiów wyższych zgodnych lub powiązanych z kierunkiem studiów doktoranckich lub poświadczenie o otrzymaniu Diamentowego Grantu,
- przygotowany wstępny projekt pracy naukowej (uwzględniający interdyscyplinarny charakter planowanych badań lub wymiar planowanych badań, jako część zespołu interdyscyplinarnego),
- znajomość języka angielskiego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego,
- podstawowa wiedza z dyscypliny prowadzonych studiów doktoranckich,
- pozytywna opinia promotora pracy magisterskiej lub innej osoby mającej tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora hab. o predyspozycjach i motywacji kandydata do pracy naukowej.

Kryteria premiujące uwzględniane w procesie rekrutacji: osiągnięcia naukowe (w szczególności publikacje naukowe, udział w konferencjach naukowych, patenty), udział w programach wymiany międzynarodowej, udział w stażach lub praktykach naukowych lub przemysłowych związanych z dyscypliną studiów doktoranckich, udział w projektach badawczych, doświadczenie w zakresie działań popularyzujących naukę.

Lista proponowanych tematów rozpraw znajduje się tutaj.